مرتب دستهای خود را با استفاده از آب و صابون شستشو کنید و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی نمایید.       هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله  دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویید.       از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید .      
کد خبر: ۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۶ - ۲۳ تير ۱۳۹۵ - 13 2016 July
دولت بلغارستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ ایران و بلغارستان بر تبادل تجربیات در زمینه انرژی هسته‌ای توافق کردند.
سایت تدابیر به نقل از عصر ایران؛ این بیانیه پس از نشست تومیسلاو دونچف، معاون نخست‌وزیر و تمنوزکا پتکوا، وزیر انرژی بلغارستان با علی اکبرصالحی، رییس سازمان اتمی ایران منتشر شد.

این خبرگزاری نوشت: هنوز به درستی مشخص نیست که آیا در خلال این گفت‌وگوها طرف‌ها به زمینه مشترکی در خصوص طرح‌های بلغارستان برای فروش تجهیزات یک راکتور هسته‌ای متروک به ایران دست یافته‌اند یا خیر.

بلغارستان پروژه نیروگاه انرژی هسته‌ای بلنی (Belene) که آن را از روسیه خریداری کرده بود را کنار گذاشته است. در ماه ژوئن یک دادگاه داوری حکم داد که بلغارستان باید به شرکت انرژی روسی اتم استروی اکسپورت 550 میلیون یورو بابت غرامت کنار گذاشتن این پروژه بپردازد.

پس از این حکم صوفیه به دنبال گزینه فروش این تجهیزات به کشور سوم است.

بیانیه دولت بلغارستان می‌گوید: پتکوا، وزیر انرژی حکم دادگاه داوری در ژنو ( دادگاه بین‌المللی تجاری و صنعتی ژنو CARICI) در مورد مناقشه بین شرکت‌ الکتریسته ملی و اتم استروی اکسپرت در رابطه با پروژه‌ی نیروگاه انرژی هسته‌ای بلنی را به اطلاع علی صالحی رساند.

با توجه به تجربه ده‌ها ساله بلغارستان در نیروگاه انرژی هسته‌ای کوزلودوی (KOZLODUY) این کشور ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه ذخیره سوخت هسته‌ای مصرفی و دیگر مسایل را به ایران پیشنهاد کرده است.

این نشست بخشی از دیدار بویکو بوریسو، نخست‌وزیر بلغارستان به ایران بود که روز سه شنبه پایان یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها