چرا شبکه اینترنشنال دست به دامان حقوق بشر شده است؟

مخاطب ۲۴- کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با انتشار پیامی در فضای مجازی با اشاره به توسل شبکه ضدایرانی "اینترنشنال" به سازوکار‌های حقوق بشری برای کاهش فشار‌ها بر آن، نوشت: "شبکه ضدایرانی و ملیجک رژیم صهیونیستی اینترنشنال که سازمان تروریستی اعلام شده و عوامل و مرتکبین آن تحت تعقیب هستند، پس از اعمال فشار‌های مختلف و کاهش توجه به آن، به سازوکار‌های حقوق بشری التماس کرده تا شاید فشار‌های ایران کاهش یابد، غافل از اینکه ما با تروریست‌ها مماشات نخواهیم کرد! "
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در ۱۷ آبان ۱۴۰۱ شبکه ضدایرانی اینترنشنال را یک سازمان «تروریستی» اعلام کرد.
{$sepehr_key_4594}
حجت‌الاسلام اسماعیل خطیب این خبر را با این توضیحات تکمیلی ارائه داده بود: "ایران اینترنشنال به‌عنوان سازمان تروریستی شناخته شده و عوامل آن تحت تعقیب وزارت اطلاعات قرار خواهند گرفت و من‌بعد، هر نوع ارتباط با این سازمان تروریستی به‌عنوان ورود به حوزه تروریستی و تهدید امنیت ملی تلقی خواهد شد. "

این تصمیم وزارت اطلاعات در حالی اخذ شد که این شبکه ضدایرانی در جریان آشوب‌های موسوم به "زن، زندگی، آزادی" آشکارا به حمایت از اغتشاشگران و نیز آموزش آشوب و هرج و مرج می‌پرداخت و مردم را به حضور در خیابان‌ها و به آتش کشیدن اموال دولتی تشویق می‌کرد.

این شبکه همچنین در موارد متعدد آنتن خود را به سرکردگان گروه‌های تروریستی همچون الاحوازیه و انجمن پادشاهی که رهبران آن‌ها در کشورمان محاکمه شدند اختصاص داد تا بتوانند از اقدامات تروریستی خود در ایران مانند به گلوله بستن مردم در مراسم رژه نیرو‌های مسلح در روز ارتش در اهواز و نیز انفجار حسینیه شیراز دفاع کنند.

با توجه به تحدید ایجاد شده برای این شبکه فارسی‌زبان وابسته به سرویس‌های امنیتی کشور‌های بیگانه، حالا مسئولان آن دست به دامان سازوکار‌های حقوق بشری شده‌اند تا از تعقیب و محاکمه و مجازات رهایی پیدا کنند. امری که به گفته دبیر ستاد حقوق بشر، نتیجه‌بخش نخواهد بود.