دستگیری اعضای باند سارقان طلا از بانوان کهنسال

مخاطب ۲۴- سرهنگ محسن محسنی فرد معاون عملیات پلیس آگاهی فراجا از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان طلاجات از بانوان کهنسال و کشف ۱۷ فقره سرقت خبر داد.

وی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی طلاجات از بانوان کهنسال در سطح شهرستان کرمان، پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کاری کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

محسنی فرد افزود: طبق تحقیقات میدانی به این روش که سارقان با چهره آراسته و مذهبی با استفاده از یک دستگاه خودرو ضمن پرسه زنی در مجاورت مساجد و اماکن متبرکه، اقدام به شناسایی بانوان کهنسال دارای طلا و زیور آلات به عنوان سوژه می‌کردند.

معاون عملیات پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: این افراد شیاد به بهانه کمک به افراد نیازمند و سپس جلب اعتماد و متعاقباً با این عنوان که قصد خرید طلا را دارند با استفاده از شیوه و شگرد‌های مختلف همه زیورآلات را قبل از با خبر شدن مال باخته به سرقت برده و متواری می‌شدند.

وی با اشاره به اظهارات مال باختگان و شاهدان عینی، گفت: در ادامه با اعزام گشت‌های پلیس آگاهی به محدوده مورد تردد احتمالی سارقان، خودروی پژو متهمان مشاهده و بلافاصله با اقدامات فنی محل اختفا آنان در دو محله مختلف شناسایی شد.

سرهنگ محسنی فر با اشاره به اینکه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان سارقان در دو عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند، گفت: طبق استعلامات انجام شده این ۳ سارق حرفه‌ای (۲ مرد و یک زن) دارای سابقه کیفری بودند که در بازجویی‌های انجام شده به کار خود اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این باند سارق طبق مستندات و همچنین با بهره‌گیری از روش‌های نوین بازجویی تاکنون به ۱۷ فقره سرقت طلاجات از بانوان کهنسال به ارزش ریالی بیش از ۷۰ میلیارد ریال اقرار کرده‌اند.