تفاوت کرم مرطوب کننده و آبرسان چیست؟

مخاطب ۲۴- تفاوت کرم مرطوب کننده و آبرسان از نظر ساختار
کرم‌های آبرسان مبتنی برمرطوب کننده‌های محلول در آب و کرم‌های مرطوب کننده مبتنی بر روغن هستند و این تفاوت اصلی بین آن‌ها است.

ترکیبات کرم مرطوب کننده ها:

وازلین یا روغن معدنی عوامل انسدادی رطوبت
استر‌ها و روغن‌های گیاهی مانند جوجوبا و روغن اجیل مانند بادام و نارگیل که عوامل نرم کننده هستند.
گلیسیرین در کنار پروپیلن گلیکول، با ایجاد یک مهر و موم بر روی سطح پوست کارمی کنند که باعث حفظ آب ورطوبت پوست می‌شوند.
تمامی این ترکیبات مانع از خروج رطوبت است که باعث ایجاد پوست صاف‌تر و کمتر خشک برای شما می‌شود.

ترکیبات کرم آبرسان‌ها:

گلیسیرین در کنار اسید گلیکولیک، اسید هیالورونیک، باعث افزایش محتوای آب سلول‌های پوست بدون مسدود شدن منافذ می‌شود همچنین رطوبت را از جو یا پوست شما جذب می‌کند و آن را روی پوست شما نگه می‌دارد.
کلاژن و پپتید‌های مس برای جوانسازی پوست
عصاره آلوئه ورا برای نرمی و لطافت پوست
تفاوت کرم مرطوب کننده و آبرسان از نظر نوع پوست
تمام نوع پوست‌ها که در اینجا پوست چرب، پوست معمولی تا خشک، پوست کم آب (دهیدراته) ذکر کرده ایم باید ازکرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده کننده، اما تفاوت در این است که برای هرنوع پوستی یکی از آن دو اولویت دارد.

اولویت استفاده ازکرم مرطوب کننده و آبرسان برای پوست چرب
اولویت پوست چرب باید آبرسانی باشد تا رساندن رطوبت به پوست و شاید بنظرتان به دلیل سبوم بیش از حد و چربی اضافی که پوست چرب تولید می‌کند، باعث بروز جوش شود و به رطوبت رسانی احتیاجی نداشته باشد، اما این باورغلط است و پوست چرب به هر دوی آن‌ها نیاز دارد، در چنین شرایطی بهترین محصول اسپری آب است که هدف اصلی آن آبرسانی پوست است و می‌تواند بدون ایجاد حس سنگینی رطوبت مطلوبی را برای پوست چرب به ارمغان بیاورد که باعث جوان ماندن و درخشندگی پوست شما می‌شود.

اولویت استفاده ازکرم مرطوب کننده و آبرسان برای پوست معمولی تا خشک
برای کسانی که پوست معمولی تا خشک و مخصوصا پوسته پوسته دارند، انتخاب محصول کرمی که دارای مرطوب کننده شدیدی باشد دراولویت است. یک کرم مرطوب کننده معمولی برای پوست‌های معمولی ممکن است کافی باشد، اما برای پوست خیلی خشک و پوسته پوسته حتی پس از آبرسانی کامل کافی نیست. یک مرطوب کننده غلیظ‌تر با موادی مشابه وازلین و روغن‌ها را انتخاب کنید. اینگونه مرطوب کننده‌ها پوست خشک شما را تقویت می‌کنند و مدت زمان بیشتری رطوبت روی پوست شما می‌ماند و خارج نمی‌شود.

اولویت استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان برای پوست دهیدراته (کم آب)
برای پوست‌های کم آب، جبران و ترمیم محتوای آب از دست رفته پوست عاقلانه و مهم است. ممکن است پوست خشک، با احساس خارش و شاید هم چرب با ظاهر خسته‌ای باشد و رنگ پوست و رنگ کلی شما ممکن است بشاش به نظر نرسد.

پس استفاده ازکرم آبرسان اولویت دارد و حتما کرم آبرسان‌های دارای ترکیبات گلیسیرین و اسید هیالورونیک در کنار یک کرم مرطوب کننده سبک برای بازگرداندن ظاهری شاداب و سالم به پوست استفاده کنید.

تفاوت کرم مرطوب کننده و آبرسان از نظر نحوه استفاده
باید در نظر داشته باشید استفاده هم زمان از مواد مرطوب کننده و آبرسان، هیچ مشکلی ندارد تنها تفاوت دراین است که بعد از شستشوی صورت و پاک کردن صورت با تونر ابتدا از کرم آبرسان را با موادی مانند اسید هیالورونیک استفاده کنید که به نوعی هومکتانت (جاذب رطوبت) هستند و سپس ازکرم مرطوب کننده با مواد پوشاننده مانند روغن‌های گیاهی استفاده کنید تا رطوبت را به دام بیندازند و درون پوست حفظ کنند.

تفاوت قیمت کرم مرطوب کننده و آبرسان
قیمت کرم مرطوب کننده و آبرسان به برند و حجمی که محصول دارد و کیفیت بستگی دارد هرچه مقدارحجمی و کیفیت آن‌ها بیشتر باشد قیمت آن بالاتر است. محصولاتی هم هستند که هردو ویژگی مرطوب کنندگی و آبرسانی را دارا هستند که به صرفه‌تر برای شما هستند.

تفاوت کرم مرطوب کننده وآبرسان از نظرمزایا
مزایا کرم آبرسان‌ها:

کرم‌های آبرسان و هر نوعی از سرم، ژل و کرم آبرسان باعث شفاف کننده پوست و رفع چین وچروک که به دلیل کم آبی پوست صورت به وجود امده اند، می‌شوند. به شرط آنکه دارای هیالورونیک یا اسکوالان که به غیر از رفع چین و چروک، پوست را در برابر رادیکال‌های آزاد (آلودگی‌ها هوا و اشعه مضر خورشید) حفاظت می‌کنند و ترک‌ها و خشکی‌های پوست را رفع می‌کنند و همچنین باعث لیفت پوست صورت می‌شوند.

مزایا کرم مرطوب کننده ها:
کرم مرطوب کننده باعث ایجاد نرمی و لطافت بیشتر پوست می‌شوند. مخصوصا پوست‌های خشک که با خشکی پوست مبارزه می‌کنند، استفاده از این کرم‌ها باعث درمان التهاب، خارش و زبری پوست هم می‌شود. برای رفع پوسته پوسته شدن پوست صورت یک لایه سد محافظ رطوبت و افزایش سرعت ترمیم سلول‌های پوستی ایجاد می‌کند و درآخر هم کمک به آرایش بهتر و زیباتر صورت می‌شوند، اگر قبل از کرم پودراعمال شوند.

کرم مرطوب کننده بهتر است یا آبرسان؟
طبق نکاتی که گفته شد با توجه به نوع و نیاز‌های پوستتان که یکی از آن‌ها برایتان دراولویت قرارمی گیرد. بهتراست همانطور که گفته شد از هر دوی آن‌ها استفاده کنید. یکبار دیگر ویژگی‌های مهم کرم مرطوب کننده و آبرسان را در این جدول برایتان اورده ایم تا راحت‌تر مقایسه و تصمیم گیری کنید.