بازگشت ۸ خدمه بازداشت شده ایرانی به کشور

مخاطب ۲۴- مراسم بدرقه این هشت خدمه شناور ایرانی امروز طی مراسمی در محل پایگاه نیروی دریایی و با حضور دریادار راجا رب نواز فرمانده گارد ساحلی نیروی دریایی پاکستان و حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی برگزار شد.سرکنسول کشورمان در این مراسم با قدردانی از عملیات امداد و نجات نیروی دریایی پاکستان در کمک رسانی و انتقال خدمه کشتی ایرانی به محیطی امن در کراچی ابراز امیدواری کرد که در چارچوب توافق دو دولت در سفر اخیر رئیسی به اسلام‌آباد، در آینده نزدیک، سایر اتباع ایرانی و پاکستانی که در زندان‌های دو کشور به سر می‌برند، به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

دریادار راجا رب نواز فرمانده گارد ساحلی نیروی دریایی پاکستان نیز با اشاره به ماموریت مهم صیانت از بیش از یک هزار کیلومتر مرز‌های آبی پاکستان، اجرای عملیات‌های امداد و نجات را یکی از شیرین‌ترین ماموریت‌های گارد ساحلی توصیف و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های مرزبانی دریایی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در زمینه صیانت از مرز‌های آبی بیش از پیش گسترش یابد.

هشت خدمه کشتی المحمدی با بدرقه سرکنسول کشورمان در کراچی، این شهر بندری را به مقصد مرز زمینی ریمدان-گبد در نزدیکی چابهار ترک کردند. آنان از تلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد و سرکنسولگری ایران در کراچی قدردانی کردند.