حدود ۷ میلیون موتورسوار در کشور گواهینامه ندارند

مخاطب۲۴- سرهنگ احمد کرمی اسد گفت: طرح صدور گواهینامه یک روزه موتورسواران به صورت آزمایشی از سال گذشته در برخی از استان‌ها آغاز شد و بعد از اتمام طرح آزمایشی، نواقص را برطرف کردیم و اکنون این طرح در تمامی استان‌های کشور بجز استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و مازندران و ۱۸۵ آموزشگاه دردست اجراست.
­
این مقام انتظامی با بیان اینکه ۲۷۰ هزار نفر از متقاضیان این طرح به صورت غیرحضوری با استفاده از سامانه «آموزش موتورسیکلت ایرانیان» ثبت نام خود را انجام دادند، افزود: از این تعداد متقاضی، ۲۲۰ هزار نفر موفق شدند در کمتر از ۱۰ روز از زمان ثبت نام، گواهینامه خود را دریافت کنند.
رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور با بیان اینکه یکی از اهداف ما در اجرای این طرح، هویت بخشی به موتورسیکلت‌ها بود، گفت: تعدادی از موتورسیکلت‌هایی که در کشور در حال تردد هستند، علیرغم اینکه پلاک دارند، اما مالک مشخص ندارند و به همین علت یکی از شروط شرکت در این طرح این است که فرد متقاضی حتما موتورسیکلتی به نام خود و یا والدینش داشته باشد.
{$sepehr_key_3715}
­سرهنگ کرمی اسد با اشاره به اینکه متقاضی پس از ثبت نام در سامانه و پرداخت هزینه، برای مراحل آزمایش و آزمون نوبت دریافت می‌کند، افزود: تمامی امور در یک روز انجام و سلامت متقاضی در روز مراجعه به آموزشگاه توسط یک پزشک متخصص کنترل می‌شود. سپس مهارت سنجی و برایش گواهی مهارت صادر می‌شود.

این مقام انتظامی گفت: متقاضی اقدام به شرکت در آزمون نظری و سپس آزمون عملی می‌کند و به محض قبولی، همان روز پرونده صدور گواهینامه تایید می‌شود. ­