وزیر ارتباطات در نخستین حیاط دولت امسال:
سرعت اینترنت مشترکین فیبرنوری تا صد برابر میانگین سرعت اینترنت ثابت کشور

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران :امروز (چهارشنبه) و در حاشیه نخستین جلسه هیات دولت در سال جدید، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره لایحه امنیت کاربران به خبرنگاران گفت: این لایحه در کمیسیون حقوقی – قضایی دولت در دست بررسی است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند و قسمت‌هایی از لایحه به علت بخش‌های قضایی نیازمند تایید قوه قضائیه بود که در همین ارتباط نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ارسال شد تا نظر آن‌ها برای این بخش‌ها کسب شود.

وی همچنین از استفاده نزدیک به چهار الی پنج میلیون نفر از بسته اینترنت هدیه عیدانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده خبر داد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ بدنبال تسهیل حضور بخش خصوصی در صنعت فضایی هستیم، تصریح کرد: پارسال نیز بزرگ‌ترین قرارداد با بخش خصوصی را برای ساخت منظومه شهید سلیمانی امضا کردیم و دو ماهواره بخش خصوصی نیز آماده پرتاب هستند و وزارت ارتباطات از قبل تصاویر و داده‌های این دو ماهواره را پیش خرید کرده است.

زارع پور، با اشاره به اینکه مطابق قانون تا پایان برنامه هفتم توسعه تمام ساختمان‌ها به فیبرنوری متصل می‌شوند، خاطرنشان است: در اینصورت سرعت دسترسی آن‌ها به هزارمگابیت یعنی صد برابر سرعت فعلی ارتباطات ثابت کشور افزایش پیدا می‌کند و آن روز روزیه که سرعت دسترسی مردم افزایش صد برابری خواهد داشت.

وزیر ارتباطات همچنین از راه اندازی دیتاسنتر دوم پیامرسان‌های داخلی خبر داد و به پیگیری تصویب آیین نامه فروش اینترنتی دارو در سال جاری اشاره کرد.

عیسی زارع پور، درپاسخ به سوالی در مورد اختلال اخیر یکی از پیامرسان‌های داخلی گفت: یکی از پیامرسان‌های داخلی به دلیل مشکلات سخت افزاری دچار اختلال بود که مشکل این پیام رسان حل شد.

وی افزود: موضوع تامین زیرساخت‌های پیامرسان‌های داخلی با وزارت ارتباطات است و همه در تلاش هستند که روز به روز کیفیت ارایه خدمات آن‌ها افزایش پیدا کند و برای این منظور درحال راه اندازی دیتاسنتر دوم این پیامرسان هستیم تا دیگر شاهد اینگونه اختلالات نباشیم.

زارع پور با اشاره به اینکه وقوع اختلال در فعالیت پیامرسان‌ها غیرطبیعی نیست و در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: همین دیروز نیز یکی از پلتفرم‌های فراگیر خارجی با اختلال روبرو بود. وی تاکید کرد که البته نباید اختلالات سکو‌های داخلی تکرار شود.

وی همچنین در تدوین آیین نامه فروش اینترنتی دارو نیز توضیح داد: نسخه اولیه در سال گذشته آماده شد که هنوز نهایی نشده و به تصویب نرسیده است.