مرتب دستهای خود را با استفاده از آب و صابون شستشو کنید و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی نمایید.       هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله  دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویید.       از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید .      
کد خبر: ۱۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 03 2017 May
لزله ای به بزرگی 5.3 ریشتر مناطقی از خراسان رضوی از جمله شهر مشهد مقدس را لرزاند و شهروندان خواب زده و سراسیمه را روانه خیابان ها کرد.
ساعت 1 و 42 دقیقه زلزله‌ای با بزرگی 5.3 ریشتر برخی شهرهای استان خراسان رضوی از جمله مشهد مقدس را لرزاند و شهروندان خواب زده و سراسیمه را روانه خیابان ها کرد. شدت زلزله به حدی بود که ساکنان چندین شهر استان احساسش کرده و گاه وحشت زده شدند.
 
به گزارش وب‌سایت مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، کانون این زلزله حوالی «سنگ سفید» (طول جغرافیایی 60.48 و عرض جغرافیایی 35.75) و در عمق 7 کیلومتری زمین بود. فاصله از این نقطه تا مشهد مقدس 102 کیلومتر است.
 
این در حالی است که دستگاه های لرزه نگاری، هفت دقیقه پس از وقوع زلزله، پس لرزه ای با بزرگی 3.3 ریشتر ثبت کرده‌اند که پدیده ای طبیعی است و انتظار تکرار مکرر آن در ساعات پیش رو می‌رود؛ پس لرزه هایی که شمارشان تا یک ساعت پس از وقوع زلزله، به 9 عدد رسید.

نزدیک‌ترین شهرها؛

36 کیلومتری سفيد سنگ (خراسان رضوي)
39 کیلومتری نصراباد (خراسان رضوي)
45 کیلومتری مزدآوند (خراسان رضوي)


تکمیلی:
 
آخرین جزئیات زمین‌لرزه در خراسان رضوی
 
08:00 مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه 12 تیم ارزیاب برای بررسی ابعاد زمین‌لرزه 5.3 ریشتری به محدوده سفیدسنگ در خراسان رضوی اعزام شدند، گفت:‌ تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات جانی و مالی ارائه نشده است.

وی با اشاره به اینکه 35 روستا در این منطقه مورد ارزیابی قرار گرفت،‌ گفت: خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر خسارات جانی و مالی ارائه نشده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: ارزیابی از منطقه زلزله‌زده همچنان ادامه دارد. 
 
زلزله خراسان رضوی ۲ مجروح داشت 
 
09:30 حجت علی شایانفر، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از مجروح شدن دو نفردر زلزله بامداد امروز این استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از  ۳۰ پس لرزه ثبت شده که چهار مورد آن بالای سه ریشتر بوده است.

وی افزود: زلزله بامداد امروز همچنین منجر به تخریب و فروریختن برخی از ساختمان هایی شد که در جریان زلزله ۱۶ فروردین ماه سفیدسنگ آسیب دیده و ترک برداشته بودند و تا کنون دو نفر نیز مجروح شده اند.

شایانفر در ادامه گفت: پس از وقوع زلزله، فرمانداران شهرستانهای مشهد، فریمان، تربت جام و سرخس ابه حالت آماده باش در آمدند و گروه های ارزیاب محلی شامل دهیاران و نیروهای پاسگاه های انتظامی به منطقه اعزام شدند. ۱۲ گروه ارزیاب از سوی جمعیت هلال احمر به مناطق مختلف اعزام شدند و مورد خاصی تاکنون گزارش نشده است.

برچسب ها: زلزله ، مشهد
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها